BRL2518T4R7M
BRL2518T4R7M BRL2518T4R7M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
BRL2518T4R7M
BRL2518T4R7M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: BRL2518T4R7M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesBR
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating470mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.2 mm
Length2.5 mm
Width1.8 mm
Package-Case1007 (2518 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.047" (1.20mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency4.7μH
DC resistance (DCR)520 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation700mA
Q factor-
Self Resonant Frequency60MHz
Frequency-Test7.96MHz
Maximum-DC-Current700 mA
Maximum-DC-Resistance400 mOhms
Self-Resonant-Frequency60 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈