109D336X9050C2
109D336X9050C2 109D336X9050C2 - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
109D336X9050C2
109D336X9050C2 - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: 109D336X9050C2 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Sprague
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 109D
TypeHermetically Sealed
PackagingTray
Package-CaseAxial
Capacitance33μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesWet Tantalum
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.219" Dia x 0.608" L (5.56mm x 15.45mm)
Tolerance±10%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance5 Ohm
Height-Seated-Max-
Manufacturer-Size-CodeC
DESCRIPTIONS
The 100VFS 1 Watt DC/DC’s are specially designed to provide ultra-high levels of isolation 3000VDC in a miniature SIP package. The series consists of 27 models with input voltages of 5V, 12V and 24V, and offers standard output voltages of 3.3V, 5V, 9V, 12V, 15V, ±5V, ±9V, ±12V, and ±15V for a wide choice.
FEATURES
• HIGH ISOLATION - 3000 VDC
• Up to 81 % Efficiency
• Single and Dual Output, 1 watt converter
• Available in 5, 12, and 24 VDC Inputs
• Miniature Package
• SMT Technology
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈