BQ27520YZFR
BQ27520YZFR BQ27520YZFR - Brand New Texas Instruments Battery Management ICs
Get Quote
Buy Now
BQ27520YZFR
BQ27520YZFR - Brand New Texas Instruments Battery Management ICs
Manufacturer Part No: BQ27520YZFR In Stock
Overview
The SMR Series is a metallized polyphenylene sulfide film capacitor with vacuum-evaporated aluminum electrodes. Radial leads of tinned wire are electrically welded to the contact metal layer on the ends of the capacitor winding. The capacitor is encapsulated in self-extinguishing material meeting the requirements of UL 94 V–0.
Benefits
• Voltage range: 50 – 400 VDC; 30 – 200 VAC
• Capacitance range: 0.001 – 22 µF
• Lead spacing: 5 – 27.5 mm
• Capacitance tolerance: ±10%, ±20%, ±2.5% and ±5% on request
• Category temperature range -55 to +150°C
• Rated temperature +125°C
Applications
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈