KA78R09CYDTU
KA78R09CYDTU KA78R09CYDTU - Brand New onsemi Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
KA78R09CYDTU
KA78R09CYDTU - Brand New onsemi Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: KA78R09CYDTU In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryLinear Voltage Regulators
Series-
PackagingTube
Package-CaseTO-220-4 Full Pack (Formed Leads)
Operating-Temperature-20°C ~ 80°C
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageTO-220F-4L
Voltage-InputUp to 35V
Current-Output1A
Voltage-Output9V
Regulator-TopologyPositive Fixed
Voltage-Dropout-Typical-
Number-of-Regulators1 Regulator
Current-Limit-Min-
Description
The KA78RXXC is a low-dropout voltage regulator suitable for various electronic equipments.
It provides constant voltage power source with TO-220-4 lead full mold package. Dropout voltage of KA78RXXC is below 0.5V in full rated current(1A). This regulator has various functions such as peak current protection, thermal shut down, overvoltage protection and output disable function.
Features
• 1A/3.3V, 5V, 8V, 9V, 12V, 15V output low dropout voltage regulator
• TO-220 full-mold package (4pin)
• Overcurrent protection, thermal shutdown
• Overvoltage protection, short circuit protection
• With output disable function
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈