DO1813H-473MLD
DO1813H-473MLD DO1813H-473MLD - Brand New Coilcraft IC Chips
Get Quote
Buy Now
DO1813H-473MLD
DO1813H-473MLD - Brand New Coilcraft IC Chips
Manufacturer Part No: DO1813H-473MLD Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerCOILCRAFT
Product CategoryIC Chips
SeriesDO1813H
ProductPower Inductors
PackagingReel
Mounting-StyleSMD/SMT
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Height5 mm
Length8.89 mm
Width6.1 mm
Tolerance20 %
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency47 uH
Part-#-AliasesDO1813H-473MLB
Maximum-DC-Current720 mA
Maximum-DC-Resistance470 mOhms
Self-Resonant-Frequency15 MHz