FFPF10U20DNTU
FFPF10U20DNTU FFPF10U20DNTU - Brand New onsemi IC Chips
Get Quote
Buy Now
FFPF10U20DNTU
FFPF10U20DNTU - Brand New onsemi IC Chips
Manufacturer Part No: FFPF10U20DNTU In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryIC Chips
MfrFairchild Semiconductor
Series-
PackageBulk
Product-StatusActive
Diode-Configuration1 Pair Common Cathode
Diode-TypeStandard
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max200 V
Current-Average-Rectified-Io-per-Diode10A
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.2 V @ 10 A
SpeedFast Recovery =< 500ns > 200mA (Io)
Reverse-Recovery-Time-trr35 ns
Current-Reverse-Leakage-Vr10 µA @ 200 V
Operating-Temperature-Junction-65°C ~ 150°C
Mounting-TypeThrough Hole
Package-CaseTO-220-3 Full Pack
Supplier-Device-PackageTO-220F
Features
• Ultrafast with soft recovery
• Low forward voltage
Applications
• Power switching circuits
• Output rectifiers
• Freewheeling diodes
• Switching mode power supply
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈