3250L-1-500
3250L-1-500 3250L-1-500 - Brand New BOURNS Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
3250L-1-500
3250L-1-500 - Brand New BOURNS Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: 3250L-1-500 In Stock
Contact us
ManufacturerBourns
Product CategoryTrimmer Potentiometers
SeriesTrimpot® 3250 - Sealed
PackagingBulk
Termination-StyleWire Leads
Mounting-TypeChassis Mount
Size-DimensionRectangular - 0.500" x 0.187" Face x 0.500" H (12.70mm x 4.75mm x 12.70mm)
Watt1W
Resistance-Ohms50
Tolerance±5%
Temperature-Coefficient±50ppm/°C
Adjustment-TypeTop Adjustment
Number-of-Turns25 Turns
Resistive-MaterialWirewound
Product Details
__
[ EXCELIX ]
Numeric Displays
Alphanumeric Displays
Bar Graph Displays
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈