LQH32MN1R5K23L
LQH32MN1R5K23L LQH32MN1R5K23L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LQH32MN1R5K23L
LQH32MN1R5K23L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LQH32MN1R5K23L In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLQH32M
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000564 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating400mA
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationCommercial
Operating-Temperature-Range- 25 C to + 85 C
Height2 mm
Length3.2 mm
Width2.5 mm
Package-Case1210 (3225 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance±10%
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max0.086" (2.20mm)
Test-Frequency-
Inductance-Frequency1.5μH
DC resistance (DCR)600 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor20 @ 1MHz
Self Resonant Frequency75MHz
Frequency-Test1MHz
Lead-Diameter-
Maximum-DC-Current400 mA
Maximum-DC-Resistance0.6 Ohms
Self-Resonant-Frequency75 MHz
Core-MaterialFerrite Core
Q-Minimum20
Rating
• Operating Temperature Range. -40 to +105°C
• Storage Temperature Range. -40 to +105°C
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈