REG101UA-2.5/2K5
REG101UA-2.5/2K5 REG101UA-2.5/2K5 - Brand New Texas Instruments Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
REG101UA-2.5/2K5
REG101UA-2.5/2K5 - Brand New Texas Instruments Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: REG101UA-2.5/2K5 Out of Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryLinear Voltage Regulators
Series-
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-Package8-SOIC
Voltage-InputUp to 10V
Current-Output100mA
Voltage-Output2.5V
Regulator-TopologyPositive Fixed
Voltage-Dropout-Typical0.06V @ 100mA
Number-of-Regulators1 Regulator
Current-Limit-Min130mA
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈