P231-FC20AR100K
Get Quote
Buy Now
P231-FC20AR100K
P231-FC20AR100K - Brand New BI Technologies / TT Electronics Rotary Potentiometers, Rheostats
Manufacturer Part No: P231-FC20AR100K In Stock
SeriesP231
PackagingTray
Termination-StyleSolder Lug
Mounting-TypePanel Mount
Watt0.25W, 1/4W
TaperLogarithmic
Resistance-Ohms100k
Tolerance±20%
Temperature-Coefficient-
Adjustment-Type-
Valve ActuatorFlatted
Actuator-Length0.787" (20.00mm)
Resistive-MaterialConductive Plastic
Actuator-Diameter0.236" (6.00mm)
Model P231
24mm Rotary Potentiometer
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈