TR3B106K025C1100
TR3B106K025C1100 TR3B106K025C1100 - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
TR3B106K025C1100
TR3B106K025C1100 - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: TR3B106K025C1100 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Sprague
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® TR3
TypeMolded
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1411 (3528 Metric)
Capacitance10μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance±10%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance1.1 Ohm
Height-Seated-Max0.083" (2.11mm)
Manufacturer-Size-CodeB
FEATURES
• Low ESR
• 100 % surge current tested
(C, D, and E case sizes)
• Qualified to EIA-717
• Molded case available in seven case codes
• High ripple current carrying capability
• Terminations: 100 % matte tin standard,
tin / lead available
• Compatible with “high volume” automatic pick
and place equipment
• Compliant terminations
• Meets EIA-535-BAAC mechanical and performance
requirements
• Moisture sensitivity level 1
• Material categorization: for definitions of compliance
please see www.vishay.com/doc?99912
APPLICATIONS
• Industrial
• Telecom infrastructure
• Consumer
• Computer
• General purpose
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈