AT25640N-10SI-1.8
AT25640N-10SI-1.8 AT25640N-10SI-1.8 - Brand New Intel / Altera Memory
Get Quote
Buy Now
AT25640N-10SI-1.8
AT25640N-10SI-1.8 - Brand New Intel / Altera Memory
Manufacturer Part No: AT25640N-10SI-1.8 Out of Stock
PackagingTube
Package-Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceSPI Serial
Voltage-Supply1.8 V ~ 3.6 V
Supplier-Device-Package8-SOIC
Memory Capacity64K (8K x 8)
Memory-TypeEEPROM
Speed500kHz, 2.1MHz, 3MHz
Format-MemoryEEPROMs - Serial
Description
Features
• Serial Peripheral Interface (SPI) Compatible
• Supports SPI Modes 0 (0,0) and 3 (1,1)
• Low Voltage and Standard Voltage Operation
– 5.0 (VCC = 4.5V to 5.5V)
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
– 1.8 (VCC = 1.8V to 3.6V)
• 2.1 MHz Clock Rate
• 32-Byte Page Mode
• Block Write Protection
– Protect 1/4, 1/2, or Entire Array
• Write Protect (WP) Pin and Write Disable Instructions for
Both Hardware and Software Data Protection
• Self-Timed Write Cycle (5 ms Typical)
• High Reliability
– Endurance: 1 Million Write Cycles
– Data Retention: 100 Years
– ESD Protection: >4000V
• Automotive Grade and Extended Temperature Devices Available
• 8-Pin PDIP, JEDEC SOIC, and 14-Pin and 20-Pin TSSOP Packages
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈