ISC1210ER680K
ISC1210ER680K ISC1210ER680K - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
ISC1210ER680K
ISC1210ER680K - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Manufacturer Part No: ISC1210ER680K In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerVishay Dale
Product CategoryFixed Inductors
SeriesISC-1210
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating90mA
Package-Case1210 (3225 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.095" (2.41mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency68μH
DC resistance (DCR)10 Ohm Max
Core MaterialsPowdered Iron
Current-Saturation-
Q factor30 @ 2.52MHz
Self Resonant Frequency11MHz
Frequency-Test2.52MHz
FEATURES
• Molded construction provides superior strength and
moisture resistance.
• Tape and reel packaging for automatic handling, 2000/
reel, EIA 481.
• Compatible with vapor phase, infrared and wave soldering
methods.
• Shielded construction minimizes coupling to other components.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈