10ETF10S
10ETF10S 10ETF10S - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
10ETF10S
10ETF10S - Brand New Vishay Semiconductor Diodes Division Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: 10ETF10S In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingTube
Package-CaseTO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageTO-263AB (D2PAK)
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr100μA @ 1000V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.33V @ 10A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max1000V (1kV)
Current-Average-Rectified-Io10A
Reverse-Recovery-Time-trr310ns
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-40°C ~ 150°C
DESCRIPTION
FEATURES
• 150 °C max. operation junction temperature
• Designed and qualified according to JEDEC-JESD47
• Fully isolated package (VINS = 2500 VRMS)
• UL E78996 approved
• Material categorization:
For definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
APPLICATIONS
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈