0402YJ100FBSTR
0402YJ100FBSTR 0402YJ100FBSTR - Brand New AVX Thin Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
0402YJ100FBSTR
0402YJ100FBSTR - Brand New AVX Thin Film Capacitors
Manufacturer Part No: 0402YJ100FBSTR In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryThin Film Capacitors
SeriesAccu-P®
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance10pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance±1%
Height-Seated-Max0.020" (0.50mm)
Product Details
__
[ NOVACAP ]
High Reliability Chip - C0G 16Vdc to 10kVdc
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈