KA278R12TU
KA278R12TU KA278R12TU - Brand New onsemi IC Chips
Get Quote
Buy Now
KA278R12TU
KA278R12TU - Brand New onsemi IC Chips
Manufacturer Part No: KA278R12TU In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryIC Chips
Description
The KA278R12 is a low-dropout voltage regulator suitable for various electronic equipments. It provide constant voltage power source with TO-220F-4 lead full mold package. Dropout voltage of KA278R12 is below 0.5V in full rated current(2A). This regulator has various function such as peak current protection, thermal shut down, overvoltage protection and output disable function.
Features
• 2A / 12V Output low dropout voltage regulator
• TO220 Full-Mold package (4PIN)
• Overcurrent protection, Thermal shutdown
• Overvoltage protection, Short-Circuit protection
• With output disable function
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈