GCM3195C1H163JA16D
GCM3195C1H163JA16D GCM3195C1H163JA16D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GCM3195C1H163JA16D
GCM3195C1H163JA16D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GCM3195C1H163JA16D In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGCM
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance0.016μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsAutomotive
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
RatingsAEC-Q200
Thickness-Max0.037" (0.95mm)
Product Details
__
GCM Series
Features
**1. Ideal for power trains and safety devices in automobiles. We also
offer a lineup for 150°C that can be used in the engine room.**
2. Can be used at 125°C and 150°C temperatures.
3. Sn plating is applied to the external electrodes; excellent solder ability.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈