HL1-HTM-AC100V-F
HL1-HTM-AC100V-F HL1-HTM-AC100V-F - Brand New PANASONIC Power Relays
Get Quote
Buy Now
HL1-HTM-AC100V-F
HL1-HTM-AC100V-F - Brand New PANASONIC Power Relays
Manufacturer Part No: HL1-HTM-AC100V-F In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Power Relays
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryPower Relays, Over 2 Amps
SeriesHL
PackagingBulk
Mounting-StylePanel
Termination-StyleQuick Connect - 0.187" (4.7mm)
Mounting-TypeChassis Mount
Features-
Electrical contact materialsSilver Tin Oxide (AgSnO)
Contact-TerminationQuick Connect Terminal
Contact-FormSPDT (1 Form C)
Operate-Time25ms
Release-Time25ms
RelaysGeneral Purpose
Coil-TypeNon Latching
Coil-Current12mA
Coil-Voltage100VAC
Contact-Rating-Current15A
Switching-Voltage125VAC - Nom
Turn-On-Voltage-Max80 VAC
Turn-Off-Voltage-Min30 VAC
Contact-Current-Rating15 A
Power-Consumption1.3 VA
Coil-TerminationQuick Connect Terminal
FEATURES
1. Compact high-capacity control relay
In the same external dimensions as an HC relay, this compact power relay enables high-capacity control: 15 A for 1 Form C, 10 A for 2 Form C.
2. Designed for high reliability
3. Various types provided in rich
lineup. LED indicator type also available.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈