BL1117-18CY(1.8V)
BL1117-18CY(1.8V) BL1117-18CY(1.8V) - Brand New Beiling IC Chips
Get Quote
Buy Now
BL1117-18CY(1.8V)
BL1117-18CY(1.8V) - Brand New Beiling IC Chips
Manufacturer Part No: BL1117-18CY(1.8V) In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerBEILING
Product CategoryIC Chips
Outline:
BL1117 is a series of low dropout three-terminal regulators with a dropout of 1.2V at 1A load current.
Applications:
● Power Management for Computer Mother Board, Graphic Card
● LCD Monitor and LCD TV
● DVD Decode Board
● ADSL Modem
● Post Regulator for Switching Supplies
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈