ST4ETB500
ST4ETB500 ST4ETB500 - Brand New Nidec Copal Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
ST4ETB500
ST4ETB500 - Brand New Nidec Copal Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: ST4ETB500 In Stock
Contact us
ManufacturerNidec Copal
Product CategoryTrimmer Potentiometers
SeriesST4
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleGull Wing
Mounting-TypeSurface Mount
Size-DimensionSquare - 0.197" L x 0.177" W x 0.091" H (5.00mm x 4.50mm x 2.30mm)
Watt0.25W, 1/4W
Resistance-Ohms50
Tolerance±20%
Temperature-Coefficient±250ppm/°C
Adjustment-TypeTop Adjustment
Number-of-Turns1 Turn
Resistive-MaterialCermet
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈