AT93C56AY1-10YI-2.7
AT93C56AY1-10YI-2.7 AT93C56AY1-10YI-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Get Quote
Buy Now
AT93C56AY1-10YI-2.7
AT93C56AY1-10YI-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Manufacturer Part No: AT93C56AY1-10YI-2.7 In Stock
Product CategoryMemory ICs
Series-
PackagingTube
Package-Case8-UDFN Exposed Pad
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceMicrowire, 3-Wire Serial
Voltage-Supply2.7 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package8-MAP (3x4.9)
Memory Capacity2K (256 x 8, 128 x 16)
Memory-TypeEEPROM
Speed1MHz, 2MHz
Format-MemoryEEPROMs - Serial
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
– 1.8 (VCC = 1.8V to 5.5V)
– 4K: 512 x 8 or 256 x 16
• 3-wire Serial Interface
• Sequential Read Operation
• 2 MHz Clock Rate (5V)
– Data Retention: 100 Years
• Automotive Grade, Extended Temperature, and Lead-free/Halogen-free Devices Available
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈