84PR100KLF
84PR100KLF 84PR100KLF - Brand New BI Technologies / TT Electronics Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
84PR100KLF
84PR100KLF - Brand New BI Technologies / TT Electronics Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: 84PR100KLF In Stock
Contact us
ManufacturerBI Technologies / TT Electronics
Product CategoryTrimmer Potentiometers
Series84
PackagingTube
Termination-StyleSurface Mount
Mounting-TypeSurface Mount
Size-DimensionSquare - 0.250" x 0.250" Face x 0.210" H (6.35mm x 6.35mm x 5.33mm)
Watt0.25W, 1/4W
Resistance-Ohms100k
Tolerance±10%
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Adjustment-TypeSide Adjustment
Number-of-Turns12 Turns
Resistive-MaterialCermet
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈