RG1608P-6191-B-T5
RG1608P-6191-B-T5 RG1608P-6191-B-T5 - Brand New SUSUMU Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
RG1608P-6191-B-T5
RG1608P-6191-B-T5 - Brand New SUSUMU Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: RG1608P-6191-B-T5 In Stock
Contact us
ManufacturerSusumu
Product CategoryChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingAlternate Packaging
Height0.020" (0.50mm)
Package-Case0603 (1608 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier-Device-Package603
Watt0.1W, 1/10W
Resistance-Ohms6.19k
Tolerance±0.1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±25ppm/°C
CompositionThin Film
Failure-Rate-
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈