MLK1005S56NJT000
MLK1005S56NJT000 MLK1005S56NJT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLK1005S56NJT000
MLK1005S56NJT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLK1005S56NJT000 In Stock
SeriesMLK
ProductRF Inductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating200mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.5 mm
Length1 mm
Width0.5 mm
Package-Case0402 (1005 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.024" (0.60mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency56nH
DC resistance (DCR)1.3 Ohm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor6 @ 100MHz
Self Resonant Frequency1.5GHz
Frequency-Test100MHz
Maximum-DC-Current200 mA
Maximum-DC-Resistance1.3 Ohms
Self-Resonant-Frequency2.6 GHz
Core-MaterialCeramic
Q-Minimum6
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈