STPS10L45CG
STPS10L45CG STPS10L45CG - Brand New STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
STPS10L45CG
STPS10L45CG - Brand New STMicroelectronics Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: STPS10L45CG In Stock
Contact us
ManufacturerSTMicroelectronics
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
CategoriesDiodes - Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Part-StatusObsolete
Diode-Configuration1 Pair Common Cathode
Diode-TypeSchottky
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max45V
Current-Average-Rectified-Io-per-Diode5A
Voltage-Forward-Vf-Max-If530mV @ 5A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current-Reverse-Leakage-Vr150?A @ 45V
Operating-Temperature-Junction150°C (Max)
Mounting-TypeSurface Mount
Package-CaseTO-263-3, D?Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier-Device-PackageD2PAK
Base-Part-NumberSTPS10L45C
DESCRIPTION
FEATURES AND BENEFITS
■ LOW FORWARD VOLTAGE DROP MEANING VERY SMALL CONDUCTION LOSSES
■ LOW SWITCHING LOSSES ALLOWING HIGH FREQUENCY OPERATION
■ INSULATED PACKAGE: ISOWATT220AB, TO-220FPAB
Insulating voltage = 2000V DC
Capacitance = 12pF
■ AVALANCHE CAPABILITY SPECIFIED
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈