FFPF30UP20STTU
FFPF30UP20STTU FFPF30UP20STTU - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
FFPF30UP20STTU
FFPF30UP20STTU - Brand New onsemi Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: FFPF30UP20STTU In Stock
PackagingTube
Package-CaseTO-220-3 Full Pack
Mounting-TypeThrough Hole
Supplier-Device-PackageTO-220F
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr100μA @ 200V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.15V @ 30A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max200V
Current-Average-Rectified-Io30A
Reverse-Recovery-Time-trr50ns
Capacitance-Vr-F-
Operating-Temperature-Junction-65°C ~ 150°C
Features
• High voltage and high reliability
• High speed switching
• Low forward voltage
Applications
• General purpose
• Switching mode power supply
• Free-wheeling diode for motor application
• Power switching circuits
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈