V60200PG-E3/45
V60200PG-E3/45 V60200PG-E3/45 - Brand New VISHAY Diodes, Rectifiers - Arrays
Get Quote
Buy Now
V60200PG-E3/45
V60200PG-E3/45 - Brand New VISHAY Diodes, Rectifiers - Arrays
Manufacturer Part No: V60200PG-E3/45 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Semiconductor Diodes Division
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Arrays
CategoriesDiodes - Rectifiers - Arrays
SeriesTMBS?
PackagingTube
Part-StatusObsolete
Diode-Configuration1 Pair Common Cathode
Diode-TypeSchottky
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max200V
Current-Average-Rectified-Io-per-Diode30A
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.48V @ 30A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current-Reverse-Leakage-Vr200?A @ 200V
Operating-Temperature-Junction-40°C ~ 150°C
Mounting-TypeThrough Hole
Package-CaseTO-3P-3, SC-65-3
Supplier-Device-PackageTO-247AD (TO-3P)
Base-Part-Number*
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈