P231-FC20BR10K
Get Quote
Buy Now
P231-FC20BR10K
P231-FC20BR10K - Brand New BI Technologies / TT Electronics Rotary Potentiometers, Rheostats
Manufacturer Part No: P231-FC20BR10K In Stock
SeriesP231
PackagingBulk
Termination-StyleSolder Lug
Mounting-TypePanel Mount
Watt0.5W, 1/2W
TaperLinear
Resistance-Ohms10k
Tolerance±20%
Temperature-Coefficient-
Adjustment-Type-
Valve ActuatorFlatted
Actuator-Length0.787" (20.00mm)
Resistive-MaterialConductive Plastic
Actuator-Diameter0.236" (6.00mm)
Model P231
24mm Rotary Potentiometer
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈