EP3SL150F1152C4N
EP3SL150F1152C4N EP3SL150F1152C4N - Brand New Intel / Altera FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Get Quote
Buy Now
EP3SL150F1152C4N
EP3SL150F1152C4N - Brand New Intel / Altera FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Manufacturer Part No: EP3SL150F1152C4N In Stock
Contact us
ManufacturerIntel / Altera
Product CategoryFPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesStratix® III L
ProductStratix III
PackagingTray
Mounting-StyleSMD/SMT
TradenameStratix III
Package-CaseFBGA-1152
Operating-Temperature0°C ~ 85°C (TJ)
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply0.86 V ~ 1.15 V
Supplier-Device-Package1152-FBGA (35x35)
IC Number of Gates
Number-of-I-O744 I/O
Number-of-LABs-CLBs5700
Number-of-Logic-Elements-Cells142500
Total-RAM-Bits6543360 Bits
Maximum Operating Temperature+ 70 C
Operating temperature range0 C
Operating-Supply-Voltage1.2 V to 3.3 V
Input/output744 I/O
Number-of-Logic-Array-Blocks-LABs5700
Number-of-Logic-Elements142500 Logic Elements
Total-Memory6390 kbit
Embedded-Block-RAM-EBR891 kbit
Product Details
__
EP35 Series
• Programmable Crystal Oscillators
• HCMOS/TTL Output
• +5.0V Supply Voltage
• Tri-State and Power Down Options
• 4 Pad Ceramic SMD Package
• RoHS Compliant (Pb-Free)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈