ABV1212513
ABV1212513 ABV1212513 - Brand New PANASONIC Snap Action, Limit Switches
Get Quote
Buy Now
ABV1212513
ABV1212513 - Brand New PANASONIC Snap Action, Limit Switches
Manufacturer Part No: ABV1212513 In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategorySnap Action, Limit Switches
SeriesABV
PackagingBulk
Current-Rating3A (AC)
Termination-StyleSolder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Mounting-TypeChassis Mount
Features-
Ingress Protection RatingIP50 - Dust Protected
CircuitSPDT
Voltage-Rating-AC250V
Voltage-Rating-DC-
Valve ActuatorLever, Straight
Switch-FunctionOn-Mom
Operating-Force-Torque120gf
Release-Force13gf
Pretravel0.125" (3.2mm)
Differential-Travel0.047" (1.2mm)
Overtravel0.047" (1.2mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈