LK1005R27K-T
LK1005R27K-T LK1005R27K-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LK1005R27K-T
LK1005R27K-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LK1005R27K-T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLK
ProductInductors
TypeMultilayer
PackagingTape & Reel (TR)
Unit-Weight0.000023 oz
Current-Rating25mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Height0.5 mm
Length1 mm
Width0.5 mm
Package-Case0402 (1005 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.022" (0.55mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency270nH
DC resistance (DCR)910 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor10 @ 25MHz
Self Resonant Frequency120MHz
Frequency-Test25MHz
Maximum-DC-Current25 mA
Maximum-DC-Resistance910 mOhms
Self-Resonant-Frequency120 MHz
Product Details
__
150 Watt AC-DC Converters
Input voltage range from 85...264 V AC
1 or 2 isolated outputs up to 48 V DC
4 kV AC I/O electric strength test voltage
• Rugged electrical and mechanical design
• Wide input-frequency range from 47...440 Hz
• Operating ambient temperature range
–40...71°C with convection cooling
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈