FDV1040-1R5M=P3
FDV1040-1R5M=P3 FDV1040-1R5M=P3 - Brand New TOKO IC Chips
Get Quote
Buy Now
FDV1040-1R5M=P3
FDV1040-1R5M=P3 - Brand New TOKO IC Chips
Manufacturer Part No: FDV1040-1R5M=P3 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerTOKO
Product CategoryIC Chips
SeriesFDV1040
ProductPower Inductors
TypeMetal Alloy Inductors
PackagingReel
Mounting-StyleSMD/SMT
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range-
Height4 mm
Length11.2 mm
Width10 mm
Tolerance20 %
Lead-Spacing-
Diameter-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency1.5 uH
Lead-Diameter-
Package-Case-
Maximum-DC-Current15.7 A
Maximum-DC-Resistance4.4 mOhms
Self-Resonant-Frequency-
Core-MaterialMetal Alloy
Q-Minimum-
General Description
Features
■ 25 V, 0.22 A continuous, 0.5 A Peak. RDS(ON) = 5 Ω @ VGS= 2.7 V RDS(ON) = 4 Ω @ VGS= 4.5 V.
■ Very low level gate drive requirements allowing direct
■ operation in 3V circuits. VGS(th) < 1.5V.
■ Gate-Source Zener for ESD ruggedness. >6kV Human Body Model
■ Replace multiple NPN digital transistors with one DMOS FET.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈