3364A-1-104E
3364A-1-104E 3364A-1-104E - Brand New BOURNS Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
3364A-1-104E
3364A-1-104E - Brand New BOURNS Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: 3364A-1-104E In Stock
Contact us
ManufacturerBourns Inc.
Product CategoryTrimmer Potentiometers
CategoriesTrimmer Potentiometers
SeriesTrimpot? 3364 - Open Frame
PackagingCut Tape (CT)
Part-StatusLast Time Buy
Resistance100 kOhms
Power-Watts0.2W, 1/5W
Tolerance±25%
Temperature-Coefficient±250ppm/°C
Number-of-Turns1 Turn
Adjustment-TypeTop Adjustment
Resistive-MaterialCermet
Mounting-TypeSurface Mount
Termination-StyleJ Lead
Size-DimensionRectangular - 0.165" x 0.150" Face x 0.059" H (4.20mm x 3.80mm x 1.50mm)
Features
■ SMD Single-Turn / Cermet / Industrial Open Frame
■ Cross slot rotor designs suitable for automatic adjustment equipment
■ Supplied in 12 mm embossed tape, compatible with automatic pick-and-place assembly equipment
■ Recommended for reflow solder processing only
■ RoHS compliant* - see processing information on lead free surface mount trimmers
■ For trimmer applications/processing guidelines, click here
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈