FDP11N50
FDP11N50 FDP11N50 - Brand New onsemi IC Chips
Get Quote
Buy Now
FDP11N50
FDP11N50 - Brand New onsemi IC Chips
Manufacturer Part No: FDP11N50 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryIC Chips
Description
Features
• RDS(on) = 0.55Ω (Typ.)@ VGS = 10V, ID = 6A
• Low gate charge ( Typ. 22nC)
• Low Crss ( Typ. 11pF)
• Fast switching
• 100% avalanche tested
• Improved dv/dt capability
• RoHS compliant
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈