92R1A-R22-B13L
92R1A-R22-B13L 92R1A-R22-B13L - Brand New BOURNS Rotary Potentiometers, Rheostats
Get Quote
Buy Now
92R1A-R22-B13L
92R1A-R22-B13L - Brand New BOURNS Rotary Potentiometers, Rheostats
Manufacturer Part No: 92R1A-R22-B13L In Stock
Contact us
ManufacturerBourns
Product CategoryRotary Potentiometers, Rheostats
Series92
PackagingBulk
Termination-StyleSolder Hook
Mounting-TypePanel Mount
Watt1W
TaperLinear
Resistance-Ohms5k
Tolerance±20%
Temperature-Coefficient±1000ppm/°C
Adjustment-Type-
Valve ActuatorSlotted
Actuator-Length0.866" (22.00mm)
Bushing-Thread1932/3/8
Built-in-SwitchNone
Number-of-Gangs1 Gang
Number-of-Turns1 Turn
Rotation300°
Resistive-MaterialConductive Plastic
Actuator-Diameter0.236" (6.00mm)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈