FAN1581M25X
FAN1581M25X FAN1581M25X - Brand New onsemi Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
FAN1581M25X
FAN1581M25X - Brand New onsemi Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: FAN1581M25X In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryLinear Voltage Regulators
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Package-CaseTO-263-4, D2Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Operating-Temperature0°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageTO-263
Voltage-InputUp to 7V
Current-Output5A
Voltage-Output2.5V
Regulator-TopologyPositive Fixed
Voltage-Dropout-Typical0.4V @ 5A
Number-of-Regulators1 Regulator
Current-Limit-Min5.2A