ZXMP10A17E6QTA
ZXMP10A17E6QTA ZXMP10A17E6QTA - Brand New Diodes Incorporated Field Effect Tube (MOSFET)
Get Quote
Buy Now
ZXMP10A17E6QTA
ZXMP10A17E6QTA - Brand New Diodes Incorporated Field Effect Tube (MOSFET)
Manufacturer Part No: ZXMP10A17E6QTA In Stock
Contact us
ManufacturerDiodes Incorporated
Product CategoryFETs - Single
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-CaseSOT-23-6
Operating-Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSOT-26
FET-TypeMOSFET P-Channel, Metal Oxide
Power-Max1.1W
VDSS – Drain-Source Voltage100V
Input Capacitance424pF @ 50V
FET-FeatureStandard
Current-Continuous-Drain-Id-25°C1.3A (Ta)
Rds-On-Max-Id-Vgs350 mOhm @ 1.4A, 10V
Vgs-th-Max-Id4V @ 250μA
Gate-Charge-Qg-Vgs10.7nC @ 10V
DESCRIPTION
FEATURES
• Low on-resistance
• Fast switching speed
• Low threshold
• Low gate drive
• SOT23-6 package
APPLICATIONS
• DC–DC Converters
• Power Management functions
• Disconnect switches
• Motor control
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈