CKP20162R2M-T
CKP20162R2M-T CKP20162R2M-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
CKP20162R2M-T
CKP20162R2M-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: CKP20162R2M-T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCK
ProductPower Inductors
TypeMultilayer
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.2A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Height1 mm
Length2 mm
Width0.6 mm
Package-Case0806 (2016 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.039" (1.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency2.2μH
DC resistance (DCR)140 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1MHz
Maximum-DC-Current1.2 A
Maximum-DC-Resistance110 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈