C0805C393J5RACTU
C0805C393J5RACTU C0805C393J5RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C0805C393J5RACTU
C0805C393J5RACTU - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C0805C393J5RACTU In Stock
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance0.039μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesLow ESL
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.035" (0.88mm)
Product Details
__
SMD Comm X7R, Ceramic, 0.039 uF, 5%, 50 VDC, X7R, SMD, MLCC, Temperature Stable, Class II, 0805
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈