DO3308P-223MLD
DO3308P-223MLD DO3308P-223MLD - Brand New Coilcraft IC Chips
Get Quote
Buy Now
DO3308P-223MLD
DO3308P-223MLD - Brand New Coilcraft IC Chips
Manufacturer Part No: DO3308P-223MLD In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerCOILCRAFT
Product CategoryIC Chips
SeriesDO3308P
ProductPower Inductors
PackagingReel
Mounting-StyleSMD/SMT
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Height3 mm
Length12.95 mm
Width9.4 mm
Tolerance20 %
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency22 uH
Maximum-DC-Current1.8 A
Maximum-DC-Resistance180 mOhms
Self-Resonant-Frequency26 MHz
Core-MaterialFerrite
DEVICE DESCRIPTION
The ZLDO Series low dropout linear regulators operate with an exceptionally low dropout voltage, typically only 30mV with a load current of 100mA. The regulator series features output voltages in the range 2.7 to 18 volts, this device provides an output voltage of 3.3 volts.
FEATURES
• Very low dropout voltage
• 6mV dropout at 10mA output
• 30mV dropout at 100mA output
• 100mV dropout at 300mA output
• 3.3 volt fixed output
• Other voltages available
• Low quiescent current
• 1mA quiescent (typ) at 300mA output
• Low battery flag
• Shutdown control
• Surface mount package
APPLICATIONS
• Battery powered devices
• Portable instruments
• Portable communications
• Laptop/Palmtop computers
• Electronic organisers
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈