F950J226MRAAQ2
F950J226MRAAQ2 F950J226MRAAQ2 - Brand New Nichicon Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
F950J226MRAAQ2
F950J226MRAAQ2 - Brand New Nichicon Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: F950J226MRAAQ2 In Stock
Contact us
ManufacturerNichicon
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesF95 Frameless™
TypeConformal Coated
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0805 (2012 Metric)
Capacitance22μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.087" L x 0.049" W (2.20mm x 1.25mm)
Tolerance±20%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance2 Ohm
Height-Seated-Max0.026" (0.65mm)
Manufacturer-Size-CodeR
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈