F25L08QA-100PG2S
F25L08QA-100PG2S F25L08QA-100PG2S - Brand New ESMT IC Chips
Get Quote
Buy Now
F25L08QA-100PG2S
F25L08QA-100PG2S - Brand New ESMT IC Chips
Manufacturer Part No: F25L08QA-100PG2S Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerESMT
Product CategoryIC Chips
GENERAL DESCRIPTION
The F25L016A is a 16Megablt, 3V only CMOS Serial Flash memory device organized as 2M bytes of 8 bits. This device is packaged in 8-lead SOIC 200mil. ESMT’s memory devices reliably store memory data even after 100,000 program and erase cycles.
„ FEATURES
• Single supply voltage 2.7~3.6V
• Speed
- Read max frequency : 33MHz
- Fast Read max frequency : 50MHz;100MHz
• Low power consumption
- typical active current
- 15 μ A typical standby current
• Reliability
- 100,000 typical program/erase cycles
- 20 years Data Retention
• Program
- Byte program time 7 μ s(typical)
• Erase
- Chip erase time 10s(typical)
- Block erase time 1sec (typical)
- Sector erase time 90ms(typical)
• Auto Address Increment (AAI) WORD Programming
- Decrease total chip programming time over Word-Program operations
• SPI Serial Interface
- SPI Compatible : Mode 0 and Mode3
• End of program or erase detection
• All Pb-free products are RoHS-Compliant
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈