PH600S280-24
PH600S280-24 PH600S280-24 - Brand New TDK Corporation DC-DC Converters
Get Quote
Buy Now
PH600S280-24
PH600S280-24 - Brand New TDK Corporation DC-DC Converters
Manufacturer Part No: PH600S280-24 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: DC-DC Converters
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryDC DC Converters
SeriesPH-S
ProductIsolated
TypeIsolated Module
PackagingBulk
Height0.5 in
Length5.75 in
Width3.38 in
Package-CaseModule
Operating-Temperature-20°C ~ 85°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP
Size-Dimension3.85" L x 1.61" W x 0.50" H (86.0mm x 41.0mm x 12.7mm)
ApplicationsITE (Commercial)
Number-of-Outputs1 Output
Current-Output-Max25A
Voltage-Input-Min200V
Voltage-Input-Max400V
Voltage-Isolation3kV (3000V)
Output-Power600 W
Voltage-Output-124V
Voltage-Output-2-
Voltage-Output-3-
Efficiency
Power-Watts-Manufacture-Series600W
Dimensions5.75 in x 3.38 in x 0.5 in
Input-Voltage200 V to 400 V
Output-Voltage-Channel-124 V
Output-Current-Channel-125 A
Features
● marking (Low Voltage Directive)
● Compact DC-DC power module
Large power 300W/600W
High power density: 61.6W/inch3 (600W type)
600W type: 146 2 86 2 12.7mm
300W type: 83 2 86 2 12.7mm
● Wide baseplate temperature: –20 ~ +100°C Conduction cooling
● Wide input voltage range
DC48V input: DC36 ~ 76V, DC280V input: DC200 ~ 400V
● 2 year warranty
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈