250R05L6R2CV4T
250R05L6R2CV4T 250R05L6R2CV4T - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
250R05L6R2CV4T
250R05L6R2CV4T - Brand New JOHANSON Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 250R05L6R2CV4T In Stock
Contact us
ManufacturerJohanson
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesL
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0201 (0603 Metric)
Capacitance6.2pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesHigh Q, Low Loss
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Tolerance±0.25pF
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.013" (0.33mm)
Product Details
__
[ Johanson ]
SURFACE MOUNT MLCCS 10 - 200 VDC
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈