FOD050LR1V
FOD050LR1V FOD050LR1V - Brand New onsemi IC Chips
Get Quote
Buy Now
FOD050LR1V
FOD050LR1V - Brand New onsemi IC Chips
Manufacturer Part No: FOD050LR1V In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
The FOD250L, FOD050L and FOD053L optocouplers consist of an AlGaAs LED optically coupled to a high speed photodetector transistor. These devices are specified for operation at a 3.3V supply voltage.
FEATURES
• Low power consumption
• High speed
• Superior CMR – CMH = 50kV/µs (typical) and CML - 35kV/µs (typical)
• Guaranteed performance over temperature: 0°C to 70°C
• U.L. recognized (File # E90700)
• VDE pending
APPLICATIONS
• Line receivers
• Pulse transformer replacement
• High speed logic ground isolation: LVTTL/LVCMOS
• Wide bandwidth analog coupling
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈