FK2125TZ700C500T
FK2125TZ700C500T FK2125TZ700C500T - Brand New TAIYO YUDEN IC Chips
Get Quote
Buy Now
FK2125TZ700C500T
FK2125TZ700C500T - Brand New TAIYO YUDEN IC Chips
Manufacturer Part No: FK2125TZ700C500T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryIC Chips
MfrTaiyo Yuden
SeriesFK
PackageTape & Reel (TR)
Product-StatusObsolete
TypeLow Pass
Filter-Order1st
TechnologyRC (T-Type)
Number-of-Channels1
Center-Cutoff-Frequency-
Attenuation-Value-
Resistance-Channel-Ohms2
Current100 mA
ValuesR = 70Ohms C = 50pF
ESD-ProtectionNo
Operating-Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsData Lines for Mobile Devices
Voltage-Rated10V
Mounting-TypeSurface Mount
Package-Case0805 (2012 Metric) 4 PC Pad
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.047" (1.20mm)
Description
Features
❐ High Gain
❐ +34 dBm Power Output
❐ Proprietary Power FET Process
❐ >45% Linear Power Added Efficiency
❐ +29 dBm with 30 dBc Third Order Products
❐ Surface Mount SO-8 Power Package
Applications
❐ ISM Band Base Stations and Terminals
❐ Cellular Base Stations and Terminals
❐ Wireless Local Loop
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈