LB2518T6R8M
LB2518T6R8M LB2518T6R8M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LB2518T6R8M
LB2518T6R8M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LB2518T6R8M In Stock
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating195mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.8 mm
Length2.5 mm
Width1.8 mm
Package-Case1007 (2518 metric)
Operating-Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Tolerance±20%
Lead-Spacing1.5 mm
Height-Seated-Max0.079" (2.00mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency7.96 MHz
Inductance-Frequency6.8μH
DC resistance (DCR)150 mOhm
Q factor-
Self Resonant Frequency38MHz
Frequency-Test7.96MHz
Maximum-DC-Current195 mA
Maximum-DC-Resistance150 mOhms
Self-Resonant-Frequency38 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈