CC1206KRX7R9BB332
CC1206KRX7R9BB332 CC1206KRX7R9BB332 - Brand New YAGEO Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
CC1206KRX7R9BB332
CC1206KRX7R9BB332 - Brand New YAGEO Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: CC1206KRX7R9BB332 In Stock
Contact us
ManufacturerYageo
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesCC
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance3300pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.033" (0.85mm)
**ORDERING INFORMATION -GLOBAL PARTNUMBER, PHYCOMP CTC & 12NC **
FEATURES
Supplied in tape on reel
Nickel-barrier end termination
RoHS compliant
Halogen Free compliant
APPLICATIONS
PCs, Hard disk, Game PCs
DVDs, Video cameras
Mobile phones
Data processing
SCOPE
This specification describes X7R series chip capacitors with lead free terminations.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈