GRM3195C1H182JA01D
GRM3195C1H182JA01D GRM3195C1H182JA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM3195C1H182JA01D
GRM3195C1H182JA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM3195C1H182JA01D In Stock
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance1800pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Ratings-
Thickness-Max0.037" (0.95mm)
Chip Monolithic Ceramic Capacitors
For General Purpose GRM Series
■ Features
1. Higher resistance of solder-leaching due to
the Ni-barriered termination, applicable for
reflow-soldering, and flow-soldering
(GRM18/21/31 type only).
2. The GRM series is a lead free product.
3. Smaller size and higher capacitance value.
4. High reliability and no polarity.
5. Excellent pulse response and noise reduction
due to the low impedance at high frequency.
6. The GRM series is available in paper or embossed
tape and reel packaging for automatic placement.
Bulk case packaging is also available for GRM15/
18/21(T=0.6,1.25).
7. TA replacement.
■ Applications
General electronic equipment
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈