BQ27500YZGR-V130
BQ27500YZGR-V130 BQ27500YZGR-V130 - Brand New Texas Instruments Battery Management ICs
Get Quote
Buy Now
BQ27500YZGR-V130
BQ27500YZGR-V130 - Brand New Texas Instruments Battery Management ICs
Manufacturer Part No: BQ27500YZGR-V130 In Stock
Product CategoryBattery Management
SeriesImpedance Track™
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-CaseDSBGA-12
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Battery-ChemistryLithium-Ion
Capacity300 mAh to 8000 mAh
Number-of-Cells1 Cell
FunctionBattery Monitor
InterfaceI2C
Supplier-Device-Package12-DSBGA (1.53x1.98)
Fault-ProtectionOver Temperature
Drawing-Number296; 4205059; YZG; 12
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Battery-TypeLi-Ion Li-Polymer
Overview
The SMR Series is a metallized polyphenylene sulfide film capacitor with vacuum-evaporated aluminum electrodes. Radial leads of tinned wire are electrically welded to the contact metal layer on the ends of the capacitor winding. The capacitor is encapsulated in self-extinguishing material meeting the requirements of UL 94 V–0.
Benefits
• Voltage range: 50 – 400 VDC; 30 – 200 VAC
• Capacitance range: 0.001 – 22 µF
• Lead spacing: 5 – 27.5 mm
• Capacitance tolerance: ±10%, ±20%, ±2.5% and ±5% on request
• Category temperature range -55 to +150°C
• Rated temperature +125°C
Applications
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% 好评eBay 与复购订单买家反馈